TAGB Welsh Championships 2017
Results as they are received during the tournament.
BOYS BLACK HEAVY | |||
---|---|---|---|
1. H HARDWICK (CAN) | 2. M FORD (CAN) | 3. G BARDELL (CAN) | 3. F EINZIG-PILLING (BOV) |
BOYS BLACK LIGHT | |||
1. H GILLHAM (N-M) | 2. FG MCGINN (LIT) | 3. H JAMES (LIC) | 3. D MCGREGOR (BRW) |
BOYS BLACK MIDDLE | |||
1. A CARLIN (UDD) | 2. L LAMORATTA-IACONA (RUM) | 3. K FOWLER (BI4) | 3. A LAILEY (KE1) |
BOYS BLACK PATTERNS | |||
1. D MCGREGOR (BRW) | 2. A LAILEY (KE1) | 3. S BIRCH (TAV) | |
BOYS BLACK PEEWEE | |||
1. D NUTT (AYR) | 2. R BUTTIGIEG (NE1) | 3. S EDWARDS (RH1) | 3. A ROTHWELL (BEB) |
BOYS BLUE HEAVY | |||
1. M LEE (RUM) | 2. C BEACH (TRE) | 3. B SNAITH (HON) | 3. L HEGARTY (PA1) |
BOYS BLUE LIGHT | |||
1. C DODGSON (IRV) | 2. N BARANAUSKAS (BR1) | 3. M LOVE (IRV) | 3. S COOK (PO2) |
BOYS BLUE MIDDLE | |||
1. I CELINSKIS (K-L) | 2. E MELSOM (BUR) | ||
BOYS BLUE PATTERNS | |||
1. A SHAROV (AND) | 2. J SCOTT (FAK) | 3. L HEGARTY (PA1) | |
BOYS BLUE PEEWEE | |||
1. J SCOTT (FAK) | 2. E WELCH (LI2) | 3. D FARRELL (CH9) | 3. J ZACLONA (GR1) |
BOYS GREEN HEAVY | |||
1. K JONES (PO2) | |||
BOYS GREEN LIGHT | |||
1. H BANHAM (DER) | 2. S LYNDE (HOL) | 3. A MUNN (RH1) | 3. D GRANT (RUM) |
BOYS GREEN MIDDLE | |||
1. E KINGABY (CO3) | 2. O HEGARTY (PA1) | ||
BOYS GREEN PATTERNS | |||
1. K HUSSAIN (PO2) | 2. S BROOKS (BR5) | 3. O HEGARTY (PA1) | |
BOYS GREEN PEEWEE | |||
1. K HUSSAIN (PO2) | 2. B TANNER (BRW) | 3. R WILLETTS (RU2) | 3. Z GRINTER (RH1) |
BOYS GREEN TINY TOTS | |||
1. O ROBERTS (RET) | 2. A WILLIAMS (CAR) | 3. C MONGER (CH7) | 3. L MILLER (RU3) |
BOYS RED HEAVY | |||
1. C MARSH (CLE) | |||
BOYS RED LIGHT | |||
1. D ASHLEY (HOL) | 2. M ALAKEL (GR1) | 3. A CAMERON (IRV) | 3. J BROOM (BSE) |
BOYS RED MIDDLE | |||
1. A BAIN (EDI) | 2. A BURNS (UDD) | 3. C MCLEOD (NONE) | 3. R CURRY (TAU) |
BOYS RED PATTERNS | |||
1. T SCOTT (FAK) | 2. O JANGCAN (B-C) | 3. T LAVELLE (NE1) | |
BOYS RED PEEWEE | |||
1. O JANGCAN (B-C) | 2. A COOPER (HOL) | 3. A ALAKEL (GR1) | 3. K KWOK (GR1) |
BOYS YELLOW HEAVY | |||
1. K BROWN (W-B) | |||
BOYS YELLOW LIGHT | |||
1. N CHILDS (CRS) | 2. J WILLIAMS (CWM) | 3. T ATKINSON (MAR) | 3. B PITT (SOS) |
BOYS YELLOW MIDDLE | |||
1. J JONES (LEO) | 2. A HALABURDA (HOL) | 3. L FOOKES (BEL) | 3. J FLEMING (GR1) |
BOYS YELLOW PATTERNS | |||
1. A PATEL (BRW) | 2. A MATIJASEVICH (CH5) | 3. A LLOYD (CWM) | |
BOYS YELLOW PEEWEE | |||
1. R HEWITT (PO2) | 2. A PATEL (BRW) | 3. C MAJOR (SO1) | 3. S MCHUGH (LI2) |
BOYS YELLOW TINY TOTS | |||
1. A WILLS (PO2) | 2. G HOPPER (HON) | 3. A LLOYD (CWM) | 3. J UNDERWOOD (PO2) |
CADET BOYS BLACK HEAVY | |||
1. J HAND (EDI) | 2. T URWIN (LYT) | ||
CADET BOYS BLACK LIGHT | |||
1. S PALMER (CAN) | 2. J SHERWEN (WA4) | ||
CADET BOYS BLACK LT HVY | |||
1. L MCCABE (UDD) | 2. M MCGRAW (UDD) | 3. E OSBORNE (EXS) | 3. C FERRIE (PO2) |
CADET BOYS BLACK MIDDLE | |||
1. K SULLIVAN (PO2) | 2. D MILNE (LL1) | 3. E STEEL (WI4) | 3. M WARD (GIL) |
CADET BOYS BLACK PATTERNS | |||
1. K SULLIVAN (PO2) | 2. T WILLIAMS (PON) | 3. C FERRIE (PO2) | |
CADET BOYS BLU/RED HVY | |||
1. J PERRY (POO) | 2. A SIMMONDS (TRO) | ||
CADET BOYS BLU/RED LIGHT | |||
1. J MEARNS (EDI) | 2. A EVANS (WA2) | ||
CADET BOYS BLU/RED LT/HVY | |||
1. O PATERSON (BU4) | 2. M COOK (HOL) | ||
CADET BOYS BLU/RED MIDDLE | |||
1. O HEATH-JONES (LES) | |||
CADET BOYS BLU/RED PATTERNS | |||
1. M COOK (HOL) | 2. J MEARNS (EDI) | ||
CADET BOYS YEL/GRN HEAVY | |||
1. O BESSANT (NE1) | |||
CADET BOYS YEL/GRN LT HVY | |||
1. T WILLIAMS (EBB) | 2. S DERRY (G-G) | 3. T ELCE (WA2) | |
CADET BOYS YEL/GRN MIDDLE | |||
1. J BARRATT (MON) | 2. J BUTCHER (MON) | ||
CADET BOYS YEL/GRN PATTERNS | |||
1. S DERRY (G-G) | 2. T WILLIAMS (EBB) | ||
CADET GIRLS BLACK HEAVY | |||
1. A NEELAKANTAN (RUG) | 2. J HOWELL (CAR) | 3. C LORD (ELY) | 3. L LEBE (SW3) |
CADET GIRLS BLACK LIGHT | |||
1. I PRITCHARD (BEL) | |||
CADET GIRLS BLACK MIDDLE | |||
1. M LEVAN (PO2) | 2. L EASEY (ELY) | 3. E FOX (S-F) | 3. L MACDONALD (G-P) |
CADET GIRLS BLACK PATTERNS | |||
1. B TOMBLING (MAL) | 2. M LEVAN (PO2) | 3. J HOWELL (CAR) | |
CADET GIRLS BLU/RED HEAVY | |||
1. K HUMPHRIES (LEW) | 2. A SIKORSKA (MEL) | ||
CADET GIRLS BLU/RED LIGHT | |||
1. L NEALE (PO2) | |||
CADET GIRLS BLU/RED MIDDLE | |||
1. H THOMAS (RHY) | |||
CADET GIRLS BLU/RED PATTERNS | |||
1. L NEALE (PO2) | 2. A GLANVILLE (TAV) | 3. K HUMPRHIES (LEW) | |
CADET GIRLS YEL/GRN HEAVY | |||
1. E BATEMAN (CRS) | 2. C MILLER (RU3) | ||
CADET GIRLS YEL/GRN PATTERNS | |||
1. C MILLER (RU3) | 2. J MCGREGOR (WA4) | ||
EXEC LADIES BLACK HEAVY | |||
1. E ARMS (WAL) | 2. S CORLESS (MAL) | 3. K ASHLEY (SA2) | 3. M DOWELL (MAR) |
EXEC LADIES BLACK LIGHT | |||
1. S BUTLER (SUT) | |||
EXEC LADIES BLACK MIDDLE | |||
1. S REDMOND (PLY) | 2. T HALLIWELL (BA6) | 3. S BAILEY (GIL) | |
EXEC LADIES BLU/RED HEAVY | |||
1. N PERRY-JONES (POO) | 2. L WOOLFORD (GIL) | 3. H THILL (WAP) | 3. C MURPHY (SHI) |
EXEC LADIES BLU/RED MIDDLE | |||
1. L WHITING (EXS) | 2. L JOHNSON (EXM) | 3. L HASLAM (LYD) | 3. V SUZUKI (AIC) |
EXEC LADIES YEL/GRN HEAVY | |||
1. L BRUCE (CRS) | 2. L GILLHAM (N-M) | 3. K HARRISON (CRS) | 3. A OLCHAWA (CRI) |
EXEC MENS BLACK HEAVY | |||
1. R BROMAGE (NUN) | 2. J FLAXMAN (C-N) | 3. C SLATER (KUT) | 3. S MORRIS (RUG) |
EXEC MENS BLACK LIGHT | |||
1. N GARBETT (WE3) | 2. J SMITH (RUN) | 3. C HUNT (SA2) | 3. G WOOD (HOR) |
EXEC MENS BLACK MIDDLE | |||
1. M JONES (WE3) | 2. J HANLEY (CH1) | 3. A ROBINSON (SA2) | 3. D HOLLORAN (MAG) |
EXEC MENS BLU/RED HEAVY | |||
1. H WHITE (KIL) | 2. J GRANT (GR1) | 3. M POPHAM (CLE) | 3. M ZIKKING (CLE) |
EXEC MENS BLU/RED LIGHT | |||
1. P MADIGAN (LIC) | 2. M WILLIAMS (NEA) | 3. K EVANS (WA2) | 3. D DUKE (BA3) |
EXEC MENS BLU/RED MIDDLE | |||
1. P JONES (MI1) | 2. A BAKSH (HA1) | 3. J HANCOCK (SID) | 3. M DIGGINES (KI3) |
EXEC MENS YEL/GRN HEAVY | |||
1. G BURNETT (CUL) | 2. J LEVIN (PO2) | 3. D SADLER (SHE) | 3. M RAYMOND (NE1) |
EXEC MENS YEL/GRN LIGHT | |||
1. R DICKINSON (TOR) | |||
EXEC MENS YEL/GRN MIDDLE | |||
1. M NIXON (PE3) | 2. F MACAULAY (RIN) | 3. J LAVELLE (NE1) | |
GIRLS BLACK HEAVY | |||
1. E CHRISTOPHER (G-G) | 2. M MCGIRR (DID) | ||
GIRLS BLACK LIGHT | |||
1. E CLEMENTS (PE2) | 2. C LANGFORD (PO2) | 3. S LEVAN (PO2) | 3. A LIGHTFOOT (Y-E) |
GIRLS BLACK MIDDLE | |||
1. S POOLE (KIL) | 2. S BALL (TEI) | 3. M FRANCIS (BOU) | 3. S HABERFIELD (B-C) |
GIRLS BLACK PATTERNS | |||
1. L DOWLER (NE1) | 2. S LEVAN (PO2) | 3. S KELLY (PA1) | |
GIRLS BLUE HEAVY | |||
1. C SIMPSON (N-M) | |||
GIRLS BLUE LIGHT | |||
1. A LEE (RUM) | 2. C HAYDEN (B-H) | 3. M WILLIAMS (CAR) | 3. L MORGAN (PO2) |
GIRLS BLUE MIDDLE | |||
1. T UNCLES (CAR) | 2. K BOLT-MORGAN (BR1) | 3. L BARNES (LAU) | 3. E BRUCE (CRS) |
GIRLS BLUE PATTERNS | |||
1. E BRUCE (CRS) | 2. E HARRISON (CRS) | 3. A LEE (RUM) | |
GIRLS BLUE PEEWEE | |||
1. K BOLT-MORGAN (BR1) | 2. Z GUSTAFIKOVA (AME) | 3. S DOEL (RH1) | 3. R SHAW (STU) |
GIRLS GREEN HEAVY | |||
1. C SHAW (RET) | 2. H GRANT (RUM) | ||
GIRLS GREEN LIGHT | |||
1. H COCKERAM (PO2) | 2. B HUMPHRIES (CAR) | 3. V BAUMANE (MI1) | |
GIRLS GREEN MIDDLE | |||
1. K LUCKETT (NE1) | 2. F WILLIAMS (NEA) | 3. M ROGERS (POO) | 3. E HODGES (POO) |
GIRLS GREEN PATTERNS | |||
1. S UNDERWOOD (PO2) | 2. K LUCKETT (NE1) | 3. R SPILLER (HON) | |
GIRLS GREEN PEEWEE | |||
1. E FLAXMAN (C-N) | 2. H MCVEY (DEV) | 3. S UNDERWOOD (PO2) | 3. T EASON (C-N) |
GIRLS GREEN TINY TOTS | |||
1. A LANGFORD (NE1) | 2. K NUTT (PR2) | 3. R NAGHOJ (BR1) | 3. R BERESFORD (WA2) |
GIRLS RED LIGHT | |||
1. L SCRIVENS (CAE) | 2. E BARNETT (EA3) | 3. E STEWART (LIT) | 3. C DOWELL (WA4) |
GIRLS RED MIDDLE | |||
1. E EARLE (BEB) | 2. A ELLIS (PO3) | 3. G COLE (CWM) | 3. M GERAGHTY (STN) |
GIRLS RED PATTERNS | |||
1. M AMANI (BR5) | 2. L JONES (EA3) | 3. E EARLE (BEB) | |
GIRLS RED PEEWEE | |||
1. L JONES (EA3) | 2. S WILLIAMS (DEE) | 3. L KELLY (CRS) | 3. A MUNDAY (ELY) |
GIRLS YELLOW HEAVY | |||
1. J PUNSHAN (BU4) | |||
GIRLS YELLOW LIGHT | |||
1. L PATERSON (BU4) | 2. S URWIN (LYT) | 3. S MITCHELL (UDD) | 3. A BISHOP (BRW) |
GIRLS YELLOW MIDDLE | |||
1. C SHAW (STU) | 2. J PATTEMORE (PO2) | 3. C LAKE (LOS) | 3. G BOTWOOD (CAR) |
GIRLS YELLOW PATTERNS | |||
1. D JORDAN (PO2) | 2. C BECK (WIS) | 3. L PATERSON (BU4) | |
GIRLS YELLOW PEEWEE | |||
1. D JORDAN (PO2) | 2. P PATON (IRV) | 3. H BAKER (CWM) | 3. L SHARP (CWM) |
GIRLS YELLOW TINY TOTS | |||
1. X LIAN (NE1) | 2. C EUSDEN-SAUNDERS (HER) | 3. J LOCK (CRB) | 3. E THOMAS (SWA) |
LADIES BLACK HEAVY | |||
1. H BRACKEN (KIL) | 2. J DUNCAN (LAR) | 3. H REES (LUD) | 3. C MUIRCROFT (WI4) |
LADIES BLACK LIGHT | |||
1. A CARDELL (SUT) | 2. N TURECEK (CAE) | 3. V JONES (NOR) | 3. M MCMILLAN (KIL) |
LADIES BLACK LIGHT HEAVY | |||
1. K MIELCAREK (LOU) | 2. L GORDON (BR4) | 3. J MROZICKA (GR1) | 3. M GREWAL (COD) |
LADIES BLACK MIDDLE | |||
1. A CLAY (RKM) | 2. G DUNCAN (LAR) | 3. D ALLAN (EDI) | 3. A CELINSKA (NOT) |
LADIES BLACK PATTERNS 1ST DAN | |||
1. H AUDUS NORMAN (SOL) | 2. T HALLIWELL (BA6) | 3. T HARDING (TEI) | |
LADIES BLACK PATTERNS 2ND/3RD DAN | |||
1. C PEARSON (PE2) | 2. S MACKIE (S-M) | 3. L SAUNDERS (PA1) | |
LADIES BLACK PATTERNS 4TH DAN+ | |||
1. N TURECEK (CAE) | 2. S FREER (GRO) | 3. H CAMPBELL (WAP) | |
LADIES BLUE HEAVY | |||
1. O KACANOVA (MI1) | 2. Y SAVAGE (WA2) | ||
LADIES BLUE MIDDLE | |||
1. J CLARKE (RIN) | 2. M SMITH (RU3) | 3. K HOREY (CAR) | 3. G SMITH (PE2) |
LADIES BLUE PATTERNS | |||
1. G SMITH (PET) | 2. A SUMMERILL (KEY) | 3. A WILLIAMS (DEE) | |
LADIES FOOT DESTRUCTION | |||
1. N LINE (SO1) | |||
LADIES GREEN LIGHT HEAVY | |||
1. H SMITH (B-S) | 2. A STONEMAN (ROM) | 3. E PEARCE (TH1) | 3. M FERREIRA RAHOS (CHA) |
LADIES GREEN PATTERNS | |||
1. E PEARCE (TH1) | 2. L GILLHAM (N-M) | 3. L BRUCE (CRS) | |
LADIES HAND DESTRUCTION | |||
1. K BALL (AS3) | |||
LADIES RED HEAVY | |||
1. R FORBES (HA2) | 2. J GRIFFIN (PO2) | ||
LADIES RED LIGHT | |||
1. K CRAWFORD (CO3) | 2. S WARDELL (BL2) | ||
LADIES RED PATTERNS | |||
1. L WOOLFORD (GIL) | 2. J REES (MAL) | 3. V SUZUKI (LIC) | |
LADIES YELLOW HEAVY | |||
1. I WIERZBICKA (DUR) | 2. I WARDROPE (UDD) | 3. E FOBER (SHA) | 3. S KHANOM (WAL) |
LADIES YELLOW PATTERNS | |||
1. M GONZALEZ (CH5) | 2. L WARDROPE (UDD) | 3. A OLCHAWA (GR1) | |
MENS BLACK FLY | |||
1. C BETTY (PO2) | 2. D SELLARS (BR1) | 3. C TURNER (CAR) | 3. C EDWARDS (KIM) |
MENS BLACK HEAVY | |||
1. T CHOW (SOL) | 2. K DOWNER (B-C) | 3. F O'DONNELL (TAV) | 3. J ROWLEY (WAL) |
MENS BLACK LIGHT | |||
1. B PALMER (CAN) | 2. L METCALF (NI1) | 3. J WILSON (CRS) | 3. R KERR (UDD) |
MENS BLACK LIGHT HEAVY | |||
1. C BAINS (BRA) | 2. G DUNLOP (IRV) | 3. A PELSIS (BRA) | 3. M CLARK (WIT) |
MENS BLACK MIDDLE | |||
1. J REED (KIL) | 2. J BARNETT (NE1) | 3. A BROWN (BR2) | 3. W PAINE (WE1) |
MENS BLACK PATTERNS 1ST DAN | |||
1. S HALL (TEI) | 2. S ROBERTSON (WA4) | 3. V PERERA (TIV) | |
MENS BLACK PATTERNS 2ND/3RD DAN | |||
1. B O'NEILL (TEI) | 2. S O'NEILL (TEI) | 3. B TASKER (AND) | |
MENS BLACK PATTERNS 4TH DAN | |||
1. J HANLEY (CH1) | 2. A MCCOLL (CRS) | 3. D SELLARS (BR1) | |
MENS BLACK WELTER | |||
1. J MAY (NAN) | 2. S FREW (IRV) | 3. D BURLEY (CRS) | 3. M JACKSON (EDB) |
MENS BLUE HEAVY | |||
1. K BENNISON (HEM) | 2. I EARLE (BEB) | 3. A PICKARD (SWA) | 3. G BIRNBAUMS (A-G) |
MENS BLUE MIDDLE | |||
1. D BACON (WA2) | |||
MENS BLUE PATTERNS | |||
1. R FARFARAKIS (PO2) | 2. G BIRNBAUMS (A-G) | 3. T HARRISON (RIN) | |
MENS BLUE WELTER | |||
1. D MCDOWALL (PR2) | 2. T DE JONG (PA1) | 3. T HARRISON (RIN) | 3. S GAUGHAN (HAM) |
MENS FOOT DESTRUCTION | |||
1. S O'NEILL (TEI) | |||
MENS GREEN HEAVY | |||
1. R MURNIEKS (A-G) | 2. J BISHOP (SID) | 3. W MCGREGOR (RIN) | 3. P JACKSON (WA2) |
MENS GREEN LIGHT | |||
1. J WOODS (ELY) | |||
MENS GREEN MIDDLE | |||
1. T BLAKE (K-H) | 2. O DOMANSKI (HER) | ||
MENS GREEN PATTERNS | |||
1. J UNDERWOOD (PO2) | 2. R MURNIEKS (A-G) | 3. J BISHOP (SID) | |
MENS GREEN WELTER | |||
1. M ROBERTS (STU) | 2. H DUONG (NOR) | 3. R FLEMING (BR5) | |
MENS HAND DESTRUCTION | |||
1. M MCCLAUGHLIN (EXS) | |||
MENS RED HEAVY | |||
1. M URWIN (LYT) | 2. A REES (PO3) | 3. I HEILBRON (WAP) | |
MENS RED MIDDLE | |||
1. M PALFREY (BUR) | 2. P HANDLEY (HER) | 3. T WOOLFORD (GIL) | 3. I POWELL (HOR) |
MENS RED PATTERNS | |||
1. I POWELL (HOR) | 2. M URWIN (LYT) | 3. T WOOLFORD (GIL) | |
MENS YELLOW HEAVY | |||
1. S ZACLONA (GR1) | 2. W TWIGGS (BUR) | 3. R MYERS (TRO) | 3. A BOWDEN (HOL) |
MENS YELLOW LIGHT | |||
1. C LAU (CWM) | 2. J JAMES (NEA) | 3. L HEALAN (CAR) | |
MENS YELLOW MIDDLE | |||
1. C JOHNSON (CAR) | 2. S DIOP DIA (BR1) | 3. C WARWICK (WTD) | |
MENS YELLOW PATTERNS | |||
1. J TITLEY (LAU) | 2. S DIOP DIA (BR1) | 3. C WARWICK (WTB) | |
MENS YELLOW WELTER | |||
1. D TRUCKLE (TRO) | 2. C WILLMOTT (OSW) | 3. R TURNER (WAL) | 3. M BURNETT (ROM) |
Page last updated at 14/05/2017 15:32:47