TAGB

TAGB British Championships 2018

Results as they are received during the tournament.

BOYS BLACK HEAVY
1. D DOWNEY (ANT)2. B LIGHTFOOT (Y-E)3. T FLITCROFT (NOT)3. C CANTON SMITH (HER)
BOYS BLACK LIGHT
1. K GRIFFIN (PO2)2. R GREENOUGH (WRE)3. A COOPER (HOL)3. A MOHAMMED (PE2)
BOYS BLACK MIDDLE
1. H GILLAM (N-M)2. A LAILEY (KE1)3. J ROBERTS (RHI)3. G MCGINN (LI2)
BOYS BLACK PATTERNS
1. H SMITH (RO1)2. A LAILEY (KE1)3. F FRENCH (KE1) 
BOYS BLACK PEEWEE
1. R BUTTIGIEG (NE1)2. O JANGCAN (B-C)3. F FRENCH (KE1)3. N WONG (BR7)
BOYS BLUE HEAVY
1. E KINGABY (CO3)2. C GREEN (N-H)3. J KOSHONI (ENF) 
BOYS BLUE LIGHT
1. S MCHUGH (LI2)2. R HEWITT (PO2)3. C JOHN (CRO)3. T VENTOR-TROTTER (GR1)
BOYS BLUE MIDDLE
1. H GARLAND (EME)2. R SNELLGROVE (SO1)3. M EDWARDS (RHI)3. G ROURKE (FAK)
BOYS BLUE PATTERNS
1. K ROBSON (N-H)2. B REES (EBB)3. J SANSUM (N-H) 
BOYS BLUE PEEWEE
1. T HERN (PO2)2. R EDWARDS-ROBINSON (SME)3. F CREASEY (D-M)3. D GORNISIEWICZ (C-E)
BOYS GREEN HEAVY
1. G ION (BIS)2. J JONES (LEO)  
BOYS GREEN LIGHT
1. J LIGHTFOOT (NOR)2. J ALLEN (ST6)3. F HANNA (C-L) 
BOYS GREEN MIDDLE
1. S HUDGELL (B-H)2. J SINGH (WAL)3. R CROFT (STR)3. G ARMSTRONG (SWA)
BOYS GREEN PATTERNS
1. O MORRIS (PO2)2. J UNDERWOOD (PO2)3. C WATTS (FAK) 
BOYS GREEN PEEWEE
1. E SITAIZ (HOL)2. E COOPER (HOL)3. L CLAY (E-P)3. D DE BORDE (AIN)
BOYS GREEN TINY TOTS
1. J UNDERWOOD (PO2)2. M HAVIS (ST6)3. H SINDY (BIR)3. C WATTS (FAK)
BOYS RED HEAVY
1. A SENDIL (HAP)2. A DANILOUS (K-L)3. B GRACE (SYS)3. S STARBROOKS (ST6)
BOYS RED LIGHT
1. A SHAROV (AND)2. M GRANT (GR1)3. S LYNDE (HOL)3. F HOWIE (RHY)
BOYS RED MIDDLE
1. A CAMERON (IRV)2. L PUN (STA)3. L SWANSTON (IRV)3. T ALDIS (DAN)
BOYS RED PATTERNS
1. K RHYS-LEWIS (TRO)2. E OSEBOR (RUG)3. G NORVILAS (K-L) 
BOYS RED PEEWEE
1. J BROMWICH (WAL)2. G BUURMEIHER (NET)3. Z HODKINSON (CRS)3. T BURTON (LYD)
BOYS YELLOW HEAVY
1. B SCOTT (HIN)2. J CAREY (KGB)  
BOYS YELLOW LIGHT
1. D BRADLEY (KI3)2. K FEW (SME)3. M REES (LEW)3. U JEEWA (WAL)
BOYS YELLOW MIDDLE
1. M KLASZO (CRS)2. L EVNAS (SO1)3. T O'PREY (BIS)3. J SALMON (MI1)
BOYS YELLOW PATTERNS
1. H KING (ATH)2. J SALMON (MI1)3. H MCDOWELL (DVT) 
BOYS YELLOW PEEWEE
1. A MORRIS (CRS)2. C EDWARDS (KI3)3. I JEEWA (WAL)3. D IFRIM (EME)
BOYS YELLOW TINY TOTS
1. R GULVIN (GR1)2. N WATTON (GR1)3. L BODDINGTON (DVT)3. K ROBINSON (CWM)
CADET BOYS BLACK HEAVY
1. J MOORE (NUN)2. H HARDWICK (CAN)3. M FORD (CAN)3. A VARUGHESE (MI1)
CADET BOYS BLACK LIGHT
1. C MULGREW (PR2)2. J SHERWEN (WA4)3. T HOLLINGSWORTH (GIL)3. J MEARNS (EDI)
CADET BOYS BLACK LT HVY
1. G BARDELL (CAN)2. E STEELE (WI4)3. A HAYNES (YA1)3. A CARLIN (UDD)
CADET BOYS BLACK MIDDLE
1. J EVANS (RHI)2. D MILNE (CH5)3. O LOFTUS (BU4)3. K FOWLER (BI4)
CADET BOYS BLACK PATTERNS
1. A CONWAY (NAN)2. H HARDWICK (CAN)3. T URWIN (LYT) 
CADET BOYS BLU/RED HVY
1. C JOHNSON (GIL)2. E BAYES (N-H)3. R SANDLAND (MA5)3. T ELCE (WA2)
CADET BOYS BLU/RED LIGHT
1. L ROBERTS (RUT)2. E ANDREWS (TAM)3. M DICKINSON (TOR)3. I CELINSKIS (K-L)
CADET BOYS BLU/RED LT/HVY
1. J WRIGHT (BEA)2. T SMITH (BI1)3. J WOOD (CO3)3. A PEARSON (MI1)
CADET BOYS BLU/RED MIDDLE
1. W RUSLING (SCU)2. D SUKOCU (EA1)3. C LACEY (CA5)3. O LOCKYEAR (WES)
CADET BOYS BLU/RED PATTERNS
1. O LOCKYEAR (WES)2. E BAYES (N-H)3. D SUKOCU (EA1) 
CADET BOYS YEL/GRN HEAVY
1. D FOSTER (BAT)2. C KNIGHT (WI1)  
CADET BOYS YEL/GRN LIGHT
1. R MANN (SOL)   
CADET BOYS YEL/GRN LT HVY
1. K DEMPSEY (LI2)   
CADET BOYS YEL/GRN MIDDLE
1. H BAEK (SWA)2. M MOHAMED (CRA)  
CADET BOYS YEL/GRN PATTERNS
1. R MANN (SOL)2. D FOSTER (BI1)3. C KNIGHT (WI1) 
CADET GIRLS BLACK HEAVY
1. A HOLLORAN (CRS)2. L DE BRUIN (NET)3. E CHRISTOPHER (G-G)3. K TURLAND (NO3)
CADET GIRLS BLACK LIGHT
1. S POOLE (KIL)2. S HABERFIELD (B-C)3. S LEVAN (PO2)3. E HAWKINS (TIV)
CADET GIRLS BLACK MIDDLE
1. M LEVAN (PO2)2. L ROBERTON (M-D)3. J SMITH (UDD)3. E KHAN (SOL)
CADET GIRLS BLACK PATTERNS
1. S LEVAN (PO2)2. M LEVAN (PO2)3. S KELLY (PA1) 
CADET GIRLS BLU/RED HEAVY
1. H THOMAS (RHY)2. A GIULIANI (LIN)3. N RYE (NO CLUB)3. R SANDLAND (MA5)
CADET GIRLS BLU/RED LIGHT
1. N SMITH (UDD)2. A ROBERTS (RH1)3. A PERKS (HA4) 
CADET GIRLS BLU/RED MIDDLE
1. M DAVIES (KNW)2. P LLEWELLYN (KE1)3. C DICKINSON (TOR) 
CADET GIRLS BLU/RED PATTERNS
1. A GIULIANI (LIN)2. H THOMAS (RHY)3. R SANDLAND (MA5) 
CADET GIRLS YEL/GRN HEAVY
1. A MCLEOD (NO CLUB)2. J PATTEMORE (PO2)3. C THOMAS (RHY)3. S JACKSON (MAN)
CADET GIRLS YEL/GRN MIDDLE
1. J BAEK (SWA)2. E WALKER (CAN)  
CADET GIRLS YEL/GRN PATTERNS
1. E WALKER (CAN)2. C THOMAS (RHY)3. J PATTEMORE (PO2) 
EXEC LADIES BLACK HEAVY
1. R MATTHEWS (LEI)2. N PERRY-JONES (POO)3. H RICHARDS (E-L)3. J STEEL (BGG)
EXEC LADIES BLACK LIGHT
1. A SELLARS (PO1)2. S KUNG (SHE)3. S BUTLER (SUT) 
EXEC LADIES BLACK MIDDLE
1. S ROBERTS (RUT)2. R JONES (WAR)3. V SUZUKI (LIC)3. S BAILEY (GIL)
EXEC LADIES BLU/RED LIGHT
1. V KOSHONI (SEB)2. N BUTTON (ST6)  
EXEC LADIES BLU/RED MIDDLE
1. J PAGINTON (PO2)   
EXEC LADIES YEL/GRN HEAVY
1. V COOPER (BOU)2. J MARNELL (SUT)3. C O'PREY (BIS)3. S NAGLE (BIS)
EXEC LADIES YEL/GRN LIGHT
1. K DUDZIAK (GR1)2. E ROBINSON (KNW)3. S JEEWA (WAL)3. H PRITCHARD (CWM)
EXEC LADIES YEL/GRN MIDDLE
1. S GULVIN (GR1)2. O STAMATAKIS (ENF)3. L DOWN (HON) 
EXEC MENS BLACK HEAVY
1. C GRIMES (K-L)2. J BEEKHUIS (NET)3. S STANWAY (WI2)3. M ROBERTS (RUT)
EXEC MENS BLACK LIGHT
1. P VAN WIJK (NET)2. M ATWAL (SUT)3. A JONES (WAR)3. R CLACHER (BLA)
EXEC MENS BLACK MIDDLE
1. M JONES (WE3)2. D HOLLORAN (MAG)3. R AYLES (CO4)3. P MCCARNEY (UTT)
EXEC MENS BLU/RED HEAVY
1. H WHITE (KIL)2. W SINCLAIR (C-B)3. J POINTON (NUL)3. R FARFARAKIS (PO2)
EXEC MENS BLU/RED LIGHT
1. T GULVIN (GR1)2. D DUKE (BA3)3. P MADIGAN (LIC)3. J LAVELLE (NE1)
EXEC MENS BLU/RED MIDDLE
1. J GRANT (GR1)2. J HUNT (RKM)3. J HOWARD (ST6)3. A BOOTHBY (BOU)
EXEC MENS YEL/GRN HEAVY
1. S FISHER (POO)2. H LOUIZA (NOT)3. S COLEGATE (LYD)3. N DIMOPOULOS (CH6)
EXEC MENS YEL/GRN LIGHT
1. L KOSHONI (ENF)2. S CHEUNG (CRA)  
EXEC MENS YEL/GRN MIDDLE
1. D DUNNE (RKM)2. A SCOTT (BLK)3. D ROWLAND (W-K) 
GIRLS BLACK HEAVY
1. E GUNNING (PR2)2. J HOWELL (CAR)3. S BALL (TEI)3. P DELAFAILLE (PO1)
GIRLS BLACK LIGHT
1. E BARNETT (CH5)2. K HEMP (HAP)3. R LANGFORD (NE1)3. L GILLULEY (UDD)
GIRLS BLACK MIDDLE
1. L BUCHANAN (UDD)2. N PETTIFER (POO)3. H CLEMENTS (PE2)3. E LEACH (CH5)
GIRLS BLACK PATTERNS
1. S BALL (TEI)2. L JONES (EA3)3. L WONG (SHE) 
GIRLS BLACK PEEWEE
1. L JONES (EA3)2. A MUNDAY (ELY)3. G KINSELLA-MAHER (NE1)3. R MATHARU (ELY)
GIRLS BLUE HEAVY
1. S HILL (LOU)   
GIRLS BLUE LIGHT
1. L MARLEY (UDD)2. J ALLEN (B-C)3. A MITCHELL (UDD)3. S CORCORAN (HOL)
GIRLS BLUE MIDDLE
1. E HODGES (POO)2. S MITCHELL (UDD)3. C HAYDEN (B-H)3. M ROGERS (POO)
GIRLS BLUE PATTERNS
1. R SPILLER (HON)2. L HUGHES (DAV)3. H COCKERAM (PO2) 
GIRLS BLUE PEEWEE
1. D JORDAN (PO2)2. R RUSSELL (LYT)3. E EDWARDS (PO4)3. K HYSENI (WA4)
GIRLS GREEN LIGHT
1. C BECK (WIS)2. E DOWN (HON)3. C RAINE (BEV)3. A BINU (WAL)
GIRLS GREEN MIDDLE
1. K REHM (CA3)2. K KEEWA (WAL)3. M WILLIAMS (CWM)3. G KEAR (LYD)
GIRLS GREEN PATTERNS
1. S YILDIRM (DVT)2. K REHM (CA3)3. T WALKER (CAN) 
GIRLS GREEN PEEWEE
1. L SHARP (CWM)2. T CORRY (C-L)3. S CYWINSKA (SHE)3. A EDWARDS-ROBINSON (SME)
GIRLS GREEN TINY TOTS
1. I CARBERT (LIT)2. G OTTY (CRS)3. E WATKINS (CRS) 
GIRLS RED HEAVY
1. K INGLEBY (LYT)2. A TAYLOR (CHI)3. T BRYANT (CIR)3. C COPELY (SO2)
GIRLS RED LIGHT
1. K BOLT-MORGAN (BR1)2. L MORGAN (PO2)3. N ARCHER (DAV)3. B ALLEN (LOU)
GIRLS RED MIDDLE
1. E HARRISON (CRS)2. M KOROMA (LI2)3. L ROSE (BU4)3. T MITCHELL (MA3)
GIRLS RED PATTERNS
1. I PAPA (BEA)2. S UNDERWOOD (PO2)3. E BRUCE (CRS) 
GIRLS RED PEEWEE
1. S UNDERWOOD (PO2)2. K GRIMES (K-L)3. T ROBBINS (EBB)3. B BARTRAM (WA4)
GIRLS YELLOW HEAVY
1. M NISA (RUG)2. J COLEGATE (LYD)  
GIRLS YELLOW LIGHT
1. A MIRZA (WAL)2. A STOW (BIS)3. O VINCENT (HON)3. E COOPER (BOU)
GIRLS YELLOW MIDDLE
1. M HAASE (LYT)2. Z SHARP (CWM)3. E GEORGE (LI2)3. A RIZVI (SA1)
GIRLS YELLOW PATTERNS
1. O VINCENT (HON)2. I FARFARAKIS (PO2)3. I MCDOWELL (DVT) 
GIRLS YELLOW PEEWEE
1. A MILLER-SPENCE (BDW)2. L MILES (LYT)3. E LIGHTFOOT (MI1)3. D MARSH (L-W)
GIRLS YELLOW TINY TOTS
1. M POLLARD (TAU)2. X AUSTIN (BDW)3. A YILDIRM (DVT)3. I AUSTIN (BDW)
LADIES BLACK HEAVY
1. H BRACKEN (KIL)2. K GARLAND (SCU)3. M DUFFY (UDD)3. N FRANCIS (P-S)
LADIES BLACK LIGHT
1. A CARDELL (NOT)2. C ABBOTT (BIS)3. S ANDERTON (ORM)3. K LAIRD (CO8)
LADIES BLACK LIGHT HEAVY
1. J DUNCAN (LAR)2. A NEELAKANTAN (KE1)3. C PEARSON (PE2)3. S BALDWIN (CRS)
LADIES BLACK MIDDLE
1. S VAN WIJK (NET)2. B READ (BIR)3. L STEVENSON (BEL)3. A CELINSKI (NOT)
LADIES BLACK PATTERNS 1ST DAN
1. S ANDERTON (ORM)2. K HUMPHRIES (LEW)3. S KUNG (SHE) 
LADIES BLACK PATTERNS 2ND/3RD DAN
1. L SAUNDERS (PA1)2. P THAM (NOT)3. H AUDUS NORMAN (SOL) 
LADIES BLACK PATTERNS 4TH DAN+
1. C PEARSON (PE2)2. S FREER (GRO)3. P JAAFAR (CWM) 
LADIES BLUE HEAVY
1. E FOBER (SHA)   
LADIES BLUE LIGHT
1. A OLCHAWA (GR1)2. L RACKAUSKE (HER)3. C SHANKLYN (SAL) 
LADIES BLUE LIGHT HEAVY
1. N KOROMA (LI2)2. A GALVIN (STR)3. R ROGERS (M-D)3. S CAVE (BI3)
LADIES BLUE PATTERNS
1. A GALVIN (STR)2. J PAGINTON (PO2)3. R RYAN (EME) 
LADIES FOOT DESTRUCTION
1. L COX-MCKENNA (AS2)   
LADIES GREEN HEAVY
1. J CRISP (MA2)2. L POPE (DUD)3. N STEWART (CA3) 
LADIES GREEN LIGHT
1. C HAYES (E-P)   
LADIES GREEN MIDDLE
1. L CALDICOTT (BIR)   
LADIES GREEN PATTERNS
1. S MEYER (HOL)2. L POPE (DUD)3. L CALDICOTT (BIR) 
LADIES HAND DESTRUCTION
1. K BALL (AS3)   
LADIES RED HEAVY
1. O KACANOVA (MI1)2. L HEGARTY (SNW)3. V MCMANN (WA4) 
LADIES RED LIGHT
1. R BHWBUN (ST6)2. C MCGREGOR (WI4)3. V HULL (BLK) 
LADIES RED MIDDLE
1. M SMITH (RU3)2. J HELPS (BI1)3. L ROSE (BU4) 
LADIES RED PATTERNS
1. H MARTIN (BRA)2. P BHARADIA (LEI)3. P BURTON (LYD) 
LADIES YELLOW HEAVY
1. C MCBURNEY (NE1)2. C HOLMES (HER)3. N PATTEMORE (CWM)3. M ZAROW (COR)
LADIES YELLOW LIGHT HEAVY
1. K MARSHALL (HER)2. L GEORGE (LI2)3. M THOMSON (IRV) 
LADIES YELLOW PATTERNS
1. G BURGESS (WFH)2. S UNDERWOOD (PO2)3. C MCBURNEY (NE1) 
MENS BLACK FLY
1. G EDWARDS (RHI)2. C T TURNER (CAR)3. D SELLARS (BR1)3. B TASKER (CH5)
MENS BLACK HEAVY
1. T CHOW (SOL)2. M PRITCHARD (RUT)3. L NUGENT (UDD)3. A BAINS (BRA)
MENS BLACK LIGHT
1. B PALMER (WAL)2. J SMITH (POO)3. R KERR (UDD)3. A MACDONALD (G-P)
MENS BLACK LIGHT HEAVY
1. M CLARK (WIT)2. R HALLWOOD (WA4)3. C BAINS (BRA)3. A SPENCER (TAV)
MENS BLACK MIDDLE
1. A BROWN (BR2)2. A WESTON-RILEY (COR)3. M MCGRAW (UDD)3. M LENNARD (RED)
MENS BLACK PATTERNS 1ST DAN
1. S HALL (TEI)2. T WOOLFORD (GIL)3. G HALL (FLE) 
MENS BLACK PATTERNS 2ND/3RD DAN
1. G EDWARDS (RHI)2. J TAYLOR (N-H)3. B TASKER (CH5) 
MENS BLACK PATTERNS 4TH DAN+
1. D SHILLABEER (SHW)2. A MCCOLL (CRS)3. D MOFFAT (PE1) 
MENS BLACK WELTER
1. L METCALF (MI1)2. B HARGREAVES (HER)3. A MCCOLL (CRS)3. M JACKSON (EDI)
MENS BLUE HEAVY
1. S ZACLONA (GR1)2. G BIRNBAUMS (A-G)3. O THOMPSON (HON)3. S MASAKOVSKIS (ATH)
MENS BLUE LIGHT
1. K IQBAL (LAW)2. B CHAMPANERI (SHI)3. B JONES (NUL)3. D HOLDAWAY (S-N)
MENS BLUE MIDDLE
1. R MURNIEKS (A-G)2. A KENNEDY (BR6)3. R BURLEY (NEW)3. J PRITCHARD (WI1)
MENS BLUE PATTERNS
1. R MURNIEKS (A-G)2. A O'NEILL (M-D)3. R MYERS (TRO) 
MENS BLUE WELTER
1. A CAMPBELL (TIP)2. D MCDOWALL (PR2)3. P DUBLINSKI (EDI) 
MENS FOOT DESTRUCTION
1. J KIRMAN (NO5)   
MENS GREEN HEAVY
1. W AKHTAR (STU)2. R DANIEL (BEV)3. J JOLLY (CAR)3. A TOMESCU (COR)
MENS GREEN MIDDLE
1. C LLOYD (CWM)2. S DERRY (BU3)3. S CLACK (BRT)3. A ULM (COR)
MENS GREEN PATTERNS
1. L BETTS (PIL)2. C LLOYD (CWM)3. N BANKS (WOM) 
MENS GREEN WELTER
1. M ROBERTS (STU)2. F YONFA URUCHIMA (SHI)3. A BETTS (ALF) 
MENS HAND DESTRUCTION
1. C GRIMES (K-L)   
MENS RED HEAVY
1. M SEYMOUR (ELY)2. C CHIRATCU (S-N)3. F MARSH (L-W)3. FISHER (TAM)
MENS RED LIGHT
1. J GEROLAGA (CO4)2. A EVANS (WA2)3. T LAMONT (DUD) 
MENS RED MIDDLE
1. C LEKOMO TEDONJIO (LEI)2. M PHILLPOT (SWA)3. M COOK (HOL)3. A LOUND (SHE)
MENS RED PATTERNS
1. J GEROLAGA (CO4)2. M COOK (HOL)3. T WILLIAMS (EBB) 
MENS RED WELTER
1. A KABELIS (EDI)2. T WILLIAMS (EBB)3. G YOUNG (LAW) 
MENS YELLOW HEAVY
1. K NIXON (PE3)2. D BLAKE (POR)3. J GRZABEL (HER)3. N TAYLOR (DER)
MENS YELLOW LIGHT
1. M BALDAM (NOT)2. K CARDWELL (PEF)3. S SMITH (DU1) 
MENS YELLOW MIDDLE
1. M TSEUNG (LIT)2. W HENWOOD (SNW)3. A HIAM (KNW) 
MENS YELLOW PATTERNS
1. A MOURA (N-H)2. K NIXON (PE3)3. D CLACK (RO1) 
MENS YELLOW WELTER
1. T KELLY (CRS)2. C CRIACHITIS (BA6)3. D DICKENS (AXM) 

Page last updated at 04/11/2018 18:22:59